ZAPRASZAMY DO DKF   REPERTUAR
   
       
 

   
 

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: www.mck.skoczow.pl

       
ZAPROSZENIE 1.07.2011

 


 

 

ZAPROSZENIE 27.06.2011

 

Zakończył się rok szkolny 2010/2011. Dla uczniów nastał czas wakacji. Ci, którzy pozostają w mieście ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu oferują gminne placówki oświatowe w ramach Akcji Lato 2011. Jej organizatorami są Centrum Profilaktyki Społecznej i Zespół Jednostek Oświatowych w Skoczowie.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ
AKCJA LATO 2011

organizowanych przez
Centrum Profilaktyki Społecznej
i Zespół Jednostek Oświatowych w Skoczowie
Placówka Termin i godziny zajęć Rodzaj zajęć

Skoczów
Zespół Szkół nr 1
ul. Morcinka 20


18.07 – 29.07.
w godz. 9.00 - 13.00

Zajęcia sportowo - rekreacyjne
Zajęcia na basenie
Zajęcia świetlicowe
Gry i zabawy

Skoczów
Zespół Szkół nr 3
ul. Mickiewicza 11
04.07 – 15.07.
w godz. 9.00 - 13.00
Zajęcia sportowo - rekreacyjne
Zajęcia na basenie
Zajęcia świetlicowe
Gry i zabawy
Skoczów
Gimnazjum Nr 2
ul. Bielska 17
16.08– 26.08
w godz. 9.00 - 13.00
Zajęcia sportowo - rekreacyjne
Zajęcia na basenie
Zajęcia świetlicowe
Gry i zabawy
Skoczów
Szkoła Podstawowa nr 3
ul. Osiedlowa 1
01.08– 12.08
w godz. 9.00 - 13.00
Konkursy i Zawody
Zajęcia na basenie
Zajęcia świetlicowe
Gry i zabawy
Kiczyce
Szkoła Podstawowa Nr 4
ul. Długa 52
w każdy wtorek lipca
w każdą środę lipca
w godz. 9.00 - 12.00
Zajęcia na basenie
Ochaby
Zespół Szkół Nr 4
Wiślica
04.07 - 22.07
w godz. 9.00 - 13.00
Zajęcia sportowo- rekreacyjne
Zajęcia artystyczno – plastyczne
Zajęcia komputerowe
Szkoła Podstawowa nr 6
Gimnazjum Nr 3
ul. Tomanka 8
Pierściec 
w każdy czwartek lipca
w godz. 9.00 - 11.00
Zajęcia na basenie
Pogórze
Zespół Szkół Nr 5
Pogórze 111
każdy wtorek i czwartek miesiąca lipca
w godz. 9.00 – 12.00
oraz
02.08, 04.08, 09.08, 11 sierpnia br
w godz. 9.00 - 12.00
Zajęcia na basenie
Zajęcia sportowo-rekreacyjne
Szkółka Petanqe
Kino
„ Teatr Elektryczny”
w Skoczowie
lipiec, sierpień Spektakle filmowe wg. harmonogramu
Zajęcia
LATO 2011
w Bładnicach
04.07 – 26.08
w godz. 9.00 - 13.00
Zajęcia sportowo – rekreacyjne,
zajęcia plastyczne,
wycieczki, basen
 
Dyżury Przedszkoli w okresie wakacyjnym
LIPIEC
Przedszkole nr 1 w Skoczowie, ul. Mickiewicza 27
Przedszkole w Harbutowicach 221

SIERPIEŃ
Przedszkole nr 2 w Skoczowie, ul. Targowa 19
Przedszkole w Ochabach, ul. Gołyska 1
 
Dzieci i młodzież Gminy Skoczów w okresie wakacyjnym od 04.07.do 20.08.br mogą korzystać z krytej pływalni „Delfin” w Skoczowie. W tym okresie ulgowy bilet w cenie 3zł od osoby.
Wstęp tylko za okazaniem legitymacji szkolnej; do wyczerpania wejściówek!

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany harmonogramu zajęć.

Szczegółowe harmonogramy zajęć zostaną wywieszone w każdej z placówek!  

 

ZAPROSZENIE 1.07.2011

 

WIELKI SKOK ZBÓJNIKÓW NA SKOCZÓW!

 SKOCZ DO SKOCZOWA 29 LIPCA 2011

I WRAZ Z NIMI WEŹ UDZIAŁ
W III MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU KUCHNI ZBÓJNICKIEJ!

 Zbójnickie dukaty, specjalna maskotka - Zbójnicka Owca, gulasz zbójnicki z gigantycznej patelni dla wszystkich chętnych i masę równie interesujących atrakcji w ostatni weekend lipca czeka na każdego, kto odwiedzi Skoczów. Goście III Międzynarodowego Festiwalu Kuchni Zbójnickiej powinni zjawić się w urokliwym nadwiślańskim miasteczku 29 lipca, gdzie będą mieli okazję m.in. pobiesiadować przy ognisku z „zawodowymi zbójami”, wysłuchać listu Wielkiego Zbójnika,  Rady Zbójnickiej Gromady Górali na Śląsku Cieszyńskim Jana Sztefka.

Przywitanie na skoczowskim rynku przez  Panią Burmistrz Janinę Żagan i Wiesława Wróblewskiego Prezesa Beskidzkiego Klubu Kulinarnego rozpocznie wieczór zbójnicki, w ramach którego zaplanowano wiele atrakcji, m.in. koncert na rynku przepełniony wakacyjnymi klimatami.

Kolejny dzień – sobota 30 lipca przyniesie jeszcze dużo więcej zbójnickich akcentów. O kulinarnym przedsięwzięciu europejskiej rangi będzie można dowiedzieć się absolutnie wszystkiego na konferencji prasowej, która odbędzie się w sali sesyjnej skoczowskiego ratusza o godz. 9.30. Tuż po niej na rynku rozpocznie się konkursowe gotowanie w wykonaniu profesjonalnych kucharzy z Polski, Słowacji i Czech, walczących o nominację do Kulinarnego Pucharu Polski. Nie zabraknie też drugiego konkursu towarzyszącego, dla lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, które rywalizować będą ze sobą w kategorii najlepszych wypieków. Jury, w skład którego wejdą  sławy kulinarnego świata, w tym prezydent Euro-Toques Jean Bos, będzie oceniło rywalizujące ze sobą ekipy. Dla pozostałych obserwatorów zdarzenia zostanie przygotowany gulasz na gigantycznej patelni. Każdy będzie mógł skosztować zbójnickiego specjału wykupując symboliczną cegiełkę Fundacji Braci Golec i tym samym przekazując swój wkład na szczytny cel. Uroczystemu otwarciu, które zaplanowano na godz. 11:00   towarzyszyć będzie wystrzał z armaty, salwa z muszkietów Bractwa Strzelców Skoczowskich oraz regionalne przygrywanie ludowych kapel. Moment ten uświetnią swą obecnością  władze samorządowe na czele z Marszałkiem Województwa Śląskiego. Już na dzień przed renomowanym świętem całych Beskidów – Tygodniem Kultury Beskidzkiej to właśnie w Skoczowie będzie można poczuć atmosferę góralskiej tradycji i wszystkiego tego z czego słynie ona najbardziej!

Ponadto na skoczowskim rynku nie zabraknie filmów o tematyce zbójnickiej, wyrobów rzemiosła ludowego i różnorodnych produktów regionalnych. Przez cały czas gościom zbójników panujących w centrum Skoczowa towarzyszyć będą kapele regionalne i nie tylko. Organizatorzy zadbali również o szereg konkursów, zabaw, a nawet krótki kurs tańca zbójnickiego, który poprowadzi Drużyna Zbójnicka na czele z twórcą Zbójnickiego Szlaku - Leszkiem Młodzianowskim Wszystkiemu przyglądać będzie się okazjonalna maskotka Zbójnicka Owca, z którą uwiecznienie się na wspólnej fotografii jest obowiązkiem każdego odwiedzającego III Międzynarodowy Festiwal Kuchni Zbójnickiej! Z pewnością wspólnego zdjęcia nie odmówi także najsłynniejsza kucharki z Milówki – mama Golcowa, która przyjęła zaproszenie na festiwal. Swą obecność na festiwalu potwierdziło też wiele osobistości ze świata gastronomii, polityki oraz szeroko rozumianych mediów. Już teraz rangę festiwalu podkreślają media obejmujące nad nim swój patronat. Oprócz branżowych pism i portali gastronomicznych nad wydarzeniem „sprawują swą pieczę” telewizje, rozgłośnie radiowe, a także prasa o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Podczas przedsięwzięcia promowana będzie również książka Gustawa Morcinka o czołowym zbóju najbliższych okolic, zatytułowana jego imieniem – „Ondraszek”. Wydarzeniu już teraz kibicuje portal wiedzy o zbójnictwie: zbojnickiszlak.pl. Dodatkowym atutem będzie prowadzący imprezę konferansjer - znany aktor Stanisław Hubert Jaskuła.

 

Na najpyszniejsze święto beskidzkich górali zapraszają w ostatni weekend lipca do Skoczowa organizatorzy III Międzynarodowego Festiwalu Kuchni Zbójnickiej:

Beskidzki Klub Kulinarny, Urząd Miejski w Skoczowie, Miejskie Centrum Kultury w Skoczowie, Euro-Toques Polska.

 

SKOCZÓW, ACH TO TY 28.06.2011

 

SKOCZÓW, SKOCZÓW,
SKOCZÓW ACH TO TY!

    Podczas tegorocznych Dni Skoczowa zostało odczytane na scenie opowiadanie o Skoczowie, które współtworzyli internauci. Miejskie Centrum Kultury rozpoczęło oryginalną historię, umieszczając na swej stronie internetowej trzy pierwsze zdania opowiadania zatytułowanego „Skoczów, Skoczów, Skoczów, ach to ty”. Do każdego kolejnego piątku każdy chętny miał okazję dopisać kolejne trzy zdania tekstu i tak przez trzy miesiące. Propozycje wysyłane były do MCK i z nich wybierana była jedna najlepiej pasująca do całości. Efekt literackiej zabawy można przeczytać poniżej. Warto podkreślić, że najaktywniejszym autorem internetowej zabawy był Bolesław Lipoński, który podczas wspomnianego święta miasta został uhonorowany na scenie skoczowskim upominkiem.

 Skoczów wydawał mi się zawsze typowym małym, prowincjonalnym miastem, ale to jest opinia tych, którzy po raz pierwszy i na krotko go odwiedzili. Daleko mu wprawdzie  do  takich  metropolii  jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań, nie mniej jednak jest to  miasto, które znajduje  się  co najmniej o krok  przed innymi miastami o tej samej wielkości. Właściwie należałoby powiedzieć o skok, a nie krok, jak sama nazwa sugeruje. Przecież to Skoczów! A w czym ten skok jest widoczny?

        Wielkim skokiem wyprzedzamy np. Śląsk, bo co weekend „do nas zjeżdża” (a nie na odwrót przecież). Możemy też pochwalić się pięknymi kamieniczkami, ratuszem i w ogóle urokliwym rynkiem, no i Kaplicówką, z której szczytu roztacza się widok na calusieńkie Beskidy! Aby to jednak wszystko właściwie ocenić, trzeba się cofnąć wstecz, poznać historię Skoczowa i jego współczesne oblicze.  Wokół powstania Skoczowa toczy się spór dotyczący tego kto, kiedy i gdzie założył to miasto. Niestety najważniejsze dokumenty spaliły się w czasie jednego z licznych pożarów. Dlatego największym uznaniem wśród mieszkańców Skoczowa cieszą się legendy o obrażonej mieszczce. Istnieją różne wersje tej legendy, ale najbardziej realna jest ta, mówiąca o handlującej jajkami mieszczce z przedhistorycznego Skoczowa, która była niezadowolona z warunków sanitarnych, panujących w mieście i poskarżyła się lokalnemu władcy tych terenów. Ten błyskawicznie zareagował i postanowił na nowo zbudować miasto, wybierając miejsce bliżej Wisły, co pozwalało na lepszą kontrolę brodu, bo mostu tam jeszcze nie było. Legendy o założeniu Skoczowa są piękne i mają swój urok, ale bardziej prawdopodobnym jest założenie Skoczowa przez człowieka nazywanego Skocz, który działał na pewno na zlecenie jakiegoś lokalnego władcy (Skocz to spolszczona wersja narodowości tego człowieka, który przybył ze Szkocji - Scoth). Skoczów dzisiaj okazuje się nie mniej barwny niż w legendach mówiących o jego powstaniu. Jest na tyle małym miastem, że właściwie każdy zna się z każdym, a jak nie to gdzieś kiedyś jeden słyszał o drugim. Bywa to miłe, ale czasem też daje idealne podłoże do najróżniejszych plotek i ploteczek. Nie warto im się przysłuchiwać, a tym bardziej nie warto „podawać ich dalej”, innych oceniać, czy też mierzyć swoją miarą. Gdyby tak gumką je wygumować ze skoczowskiej codzienności szybko by się okazało, że to miasteczko, jakich mało! Jednak, czy jest to możliwe, gdy targ wiecznie żywy? Targ i plotki to dwie siły napędowe istnienia społeczności miejskiej - na targu załatwia się finanse, a w plotkach omawia nie tylko osobiste sprawy, ale także polityczne. Dlatego w Skoczowie targ istniał od początku istnienia miasta i nadal ma się dobrze, a samorząd Skoczowa stara się, aby Plac Targowy był w odpowiednim miejscu i żeby dojazd do niego był coraz to lepszy. Kto nie był w Skoczowie na targu, to niech tego żałuje, mimo korków na skrzyżowaniu, warto przyjechać do Skoczowa w czwartek.artek.artek.artek.


 

 

ZAPROSZENIE 27.06.2011

 


 

 

ZAPROSZENIE 21.06.2011

 

 

ZAPROSZENIE 14.06.2011

 

 

OGŁOSZENIE 16.06.2011

 

UWAGA! ZGŁOŚ SIĘ PO NAGRODY!

Podczas tegorocznych 44. Dni Skoczowa ustanawiano rekord w skokach ze skoczowskiej trówły. Każdy uczestnik przedsięwzięcia otrzymał stosowny certyfikat przygotowany na tę okoliczność. Wśród tych osób wylosowaliśmy szczęśliwców, których numery widniejące na wspomnianych certyfikatach zostały odczytane ze sceny 12 czerwca przed godz. 20.00. Kto był wtedy nieobecny i tym samym nie odebrał nagrody, a jest właścicielem certyfikatu o jednym z numerów przedstawionych poniżej, powinien zgłosić się do Miejskiego Centrum Kultury „Integrator” (ul. Mickiewicza 9) wraz z certyfikatem w celu odebrania upominku. Serdecznie zapraszamy!

Numery widniejące na certyfikatach, przy okazaniu których przyznano nagrody to:

17
221
80
62
340
450
500
35
525
599

 

DNI SKOCZOWA 28.06.2011

 

DNI SKOCZOWA PO RAZ 44

 44. Dni Skoczowa przejdą do historii jako święto pełne słońca. Tradycyjne parasole, które mu legendarnie towarzyszą, tym razem wszyscy goście skoczowskiego rynku mogli zostawić w domu. Oprócz pięknej pogody w drugi czerwcowy weekend nie brakowało artystycznych, kulinarnych i zabawowych atrakcji, przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych.

Największe święto miasta rozpoczęto wystrzałem z armaty Czesława Kanafka i wielokrotnymi salwami z muszkietów, oddanymi hucznie przez Bractwo Strzelców Skoczowskich. Burmistrz Skoczowa Janina Żagan, v-ce burmistrz Piotr Rucki oraz przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Koniarczyk swą obecnością uświetnili tę podniosłą chwilę. Nieco później scenę oddano we władanie dzieci i młodzieży ze skoczowskich szkół. Wśród występujących znaleźli się uczniowie SP nr 8 w Skoczowie, ZS nr 4 w Ochabach, SP nr 3 w Skoczowie, SP nr 8 w Skoczowie, SP nr 6 w Pierśćcu. Ich występom towarzyszyły małe, średnie i duże bańki mydlane unoszące się nad rynkiem za sprawą dwóch animatorek, wciągających do bańkowej zabawy nie tylko najmłodszych. Tuż po występach szkolnych na scenie można było usłyszeć laureatkę wokalnego projektu skoczowskiego Miejskiego Domu Kultury o nazwie: „Ich troje” – Natalię Bukowską oraz Karolinę Andrzejewską, rozsławiającą Skoczów w telewizyjnym programie „Bitwa na głosy”, w którym zasilała swym talentem cieszyńską grupę Haliny Mlynkovej. Po rozśpiewanych występach przyszedł czas na prezentacje taneczne. Kalejdoskop kolorów, młodzieńczej energii i choreograficznej pomysłowości charakteryzował pokazy młodzieżowych formacji tańca nowoczesnego, wśród których należy wymienić: „Merlin”, „Eksperyment”, „Essence”, „Free Jump” i „Fuzję”. Kolejnym punktem programu był ciąg dalszy skoczowskich prezentacji. Tym razem na skoczowskim rynku wybrzmiał rock gotycki w wykonaniu zespołu Batalion d’Amour. Po koncercie przyszedł czas na krawieckie wizje uczennic Technikum Odzieżowego ZSZ na Bajerkach. Skoczowskie artystki igły i nitki pochwaliły się kolekcją ekologiczną, którą można było obejrzeć na nich samych. Modelki i zarazem autorki pomysłowych kreacji pojawiły się na scenie raz jeszcze – po występie gromko oklaskiwanego kabaretu „Dno”. Druga część pokazu na wszystkich widzach zrobiła ogromne wrażenie za sprawą efektów świetlnych, ale też i typu prezentowanej odzieży. Uczennice z Bajerek pokazały się w sukniach ślubnych. Po ich prezentacji wyświetlono archiwalny film z 1987 roku, zatytułowany „Zajechał wóz do Skoczowa”, który przywołał wiele sentymentalnych wspomnień szczególnie wśród widzów mieszkających pod Kaplicówką od wielu lat. Zanim rozpoczął się seans, na płycie rynku swe taneczne zdolności pokazała „Piwnica Rozmaitości” w kilkuminutowym happeningu inspirowanym przebojem Michaela Jacksona.

Piątkowym obchodom 44. Dni Skoczowa towarzyszył powiatowy konkurs związany z XII Ogólnopolskimi Dniami Kultury, Ratownictwa i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Poprzedził on estradowy program przygotowany z okazji święta miasta. Atrakcją poprzedzającą sobotnie prezentacje wokalno-muzyczne na scenie były natomiast XII Mistrzostwa Skoczowa w Rzucie Beretem. Tym razem zwycięzcą okazał się Witold Firuzek uzyskując wynik 34,5 m. Na drugim miejscu uplasował się z odległością rzutu wynoszącą 32, 8 m v-ce burmistrz Skoczowa – Piotr Rucki. Miejsce trzecie przyznano Robertowi Kluzowi za rzut beretem wynoszący 28 m. Tymczasem atrakcje, które można było śledzić na estradzie zainaugurowały występy rozpoczynające się jak i poprzedniego dnia o godz. 15.00. Jako pierwsze zaprezentowały się dziewczynki z formacji tanecznej „Uśmiech”, działającej przy Miejskim Centrum Kultury „Integrator”. Zaraz po nich scenę opanowała „Polandia”, której członkowie w bezpośredni sposób związani są ze Skoczowem. Gościnnie razem z „Polandią” zaśpiewał skoczowski Elvis, czyli Szymon Wyrembak. Po rock’n’rollowych, a zarazem swojskich klimatach ze sceny wybrzmiał ukraińsko-polski zespół „Berkut”. Następnie po energetycznych rytmach folkowo-rockowych przyszedł czas na występ największej gwiazdy 44. Dni Skoczowa. Boban i Marko Marković Orchestra w 2011 roku w swój koncertowy grafik ma wpisane m.in. takie miasta, jak: Paryż, Lizbona, Bratysława, Genewa, Helsinki, Bruksela, Kopenhaga, Londyn, Berlin, Stuttgart. Wśród wymienionych miast na międzynarodowej trasie najsłynniejszej serbskiej orkiestry dętej  znalazł się Skoczów. Koncert przepełniony bałkańskimi rytmami o ogromnej energii i najwyższej klasy wirtuozerią odebrany został bardzo ciepło. Szesnastu serbskich muzyków, oprócz własnych kompozycji, przypomniało utwory znane wszystkim z aranżacji Gorana Bregovića, a także klasyczne standardy. Nie zabrakło też akcentów muzycznych, związanych z filmami słynnego reżysera Emira Kusturicy, z odegraniem upragnionego „Kałasznikowa” na czele. Z pewnością wydarzenie to przejdzie do historii miasta, jako jedno z najbardziej niezwykłych muzycznych dokonań podczas miejskich świąt.

Sobotnie występy zwieńczyła pełna akrobatycznych elementów prezentacja amerykańskiego rock’n’rolla lat 50. w czeskim wydaniu. Niezapomniane utwory tamtych czasów wykonał w pełnej coverowej perfekcji zespół Fireballs. Wśród pozostałych atrakcji sobotnich warto wspomnieć też o plastycznych działaniach młodzieży z „Piwnicy Rozmaitości”, noszących nazwę „Some people”, których efektem były fikuśne postacie stworzone z papieru na dużych rozmiarów stelażach. Każdy, kto pojawił się na rynku w godzinach dopołudniowych – miał okazję przyjrzeć się tworzeniu. Ci, którzy pojawili się w centrum miasta później mogli potraktować obecność niecodziennych postaci jako pierwszy punkt programu tego dnia. Pierwszy punkt niedzielnego programu natomiast również wiązał się z wizualnymi efektami. Tym razem jednak nie trzeba było ich śledzić poza sceną. Przed godziną 15.00 w głównym miejscu imprezy, czyli na ustawionej na rynku estradzie Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Triumf” zaprezentowało modę lansowaną w jednym ze skoczowskich sklepów. Zaraz po pokazie na scenie i wokół niej pojawiło się mnóstwo dzieci, które z zainteresowaniem wzięły udział w zabawach i konkursach przygotowanych specjalnie z myślą o nich. Kolejne prezentacje sceniczne miały na celu dookreślenie regionalnych związków Skoczowa ze Śląskiem Cieszyńskim, z tradycją wpisaną od lat w tę ziemię, która bardzo wyraźnie odznacza się w pieśniach ludowych. Zamierzenie to udało się w pełni zrealizować za sprawą występów następujących zespołów: „Seniora”, „Wrzosu” oraz „Try-Tonu”. Wszystkie zespoły działają przy Miejskim Centrum Kultury „Integrator”. Regionalne pieśni przeplatane były wjazdami na płytę rynku zabytkowych samochodów, z których wysiadali aktorzy Teatru Polskiego z Bielska-Białej ucharakteryzowani na gwiazdy estrady. Każda „skopiowana” gwiazda wykonywała jeden utwór na scenie, dzięki czemu publiczność mogła przypomnieć sobie hity takich wykonawców, jak: Violetta Villas, Krzysztof Krawczyk, czy Marylin Monroe. Wieczorem na estradzie pojawili się jeszcze inni aktorzy, którzy zasilili swym parodiującym talentem „Inwazję gwiazd”. Wokalne występy zwieńczyło wspólne śpiewanie z publicznością w konwencji karaoke.

Podczas 44. Dni Skoczowa nie zabrakło kulinarnych prezentacji Kół Gospodyń Wiejskich, karuzeli czekających na wszystkich spragnionych mocnych wrażeń, szeregu atrakcji w postaci najróżniejszych, zabawek, upominków dostępnych na plenerowych stoiskach oraz dań kuchni regionalnej i swojskich smakołyków. Każdy też miał jedyną w swoim rodzaju okazję wzięcia udziału w ustanawianiu rekordu w skakaniu ze skoczowskiej trówły. Skaczący otrzymywali stosowny certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w nietypowym przedsięwzięciu. Rekord został ustanowiony i wyniósł 608 skoków. Dzięki nadzorowi Towarzystwa Rekordów Niecodziennych znajdzie się także w tegorocznym zestawieniu Polskich Rekordów i Osobliwości.

J.R.    

 

ZAPROSZENIE 24.05.2011

 


 

 

ZAPROSZENIE 7.04.2011

 

 

kliknij w obrazek aby powiększyć

 

ZAPROSZENIE 21.02.2011

 

 

kliknij aby powiększyć

Regulamin:

1. Filmy nagrane na płytę DVD prosimy o dostarczenie do Miejskiego Domu Kultury w Centrum Miejskim Integrator przy ul. Mickiewicza 3, 43-430 Skoczów osobiście lub za pośrednictwem poczty.

2. W konkursie mogą brać udział zawodowcy oraz amatorzy.

3. Film powinien trwać maksymalnie 3 min.

4. Zarówno płyta, jak i jej opakowanie powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem autora oraz tytułem filmu.

5. Autor powinien dostarczyć wraz z filmem opatrzone własnoręcznym podpisem zgłoszenie o następującej treści: Ja (imię, nazwisko, wiek, dokładny adres, numer telefonu kontaktowego, adres e-mail) oświadczam, że jestem wyłącznym autorem zgłoszonego do konkursu filmu i posiadam do niego wszystkie prawa. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb konkursu.

6. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w czerwcu w Miejskim Domu Kultury w Centrum Miejskim Integrator przy ul. Mickiewicza 3 w Skoczowie. Laureaci zostaną powiadomieni o wygranej drogą telefoniczną lub mailową. Dodatkowo informacje o wygranej pojawią się na stronie internetowej Miejskiego Domu Kultury (www.mdk.ox.pl).

7. Nagrodzone filmy zostaną umieszczone na stronie internetowej Miejskiego Domu Kultury .

 

ZAPROSZENIE 15.02.2011

 

 

Daj się porwać pasji !


Jeśli masz szczere chęci do pracy, lubisz tańczyć, chcesz nauczyć się czegoś nowego PRZYJDŹ, ujawnij swoje talenty, daj się poznać od innej strony, zdobądź nowe doświadczenia, baw się i tańcz !

Przyjdź na zajęcia tańca nowoczesnego. Poznaj technik i style, m.in: Jazz, Modern jazz, Hip-hop, Funky, Broadway dance, House, Pop …
Zajęcia prowadzi Małgorzata Zdrazil - pedagog, animatorka kultury, instruktor rytmiki i baletu dla początkujących, choreograf sceniczny, uczestniczka wielu warsztatów tanecznych, osoba z doświadczeniem
i dorobkiem artystycznym.
Zapraszamy zainteresowaną młodzież. Szczegółowe informacje
i zapisy: Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie,
ul. Mickiewicza 9 (I piętro), tel. 33 479 10 40

 

ZAPROSZENIE 26.10.2010

 

kliknij w baner aby zobaczyć szczegóły

 

UCZESTNIKOM ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH MIEJSKIEGO CENTRUM KULTURY INTEGRATOR ŻYCZYMY MIŁYCH WAKACJI.

CIĄG DALSZY ZAJĘĆ NASTĄPI WE WRZEŚNIU.
JUŻ TERAZ SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 
     
     
     


PONIEDZIAŁEK:
godz. 16.00 – 18.00 warsztaty filcowania /prow. Izabela Izdebska/
godz. 17.00 – 20.00 akademia akordeonu /prow. Marek Bronowski/
godz. 18.00 – 19.00 witraż /prow. Barbara Greń/

WTOREK:
godz. 17.00 – 18.00 klub mamy i malucha – zajęcia ruchowe
dla dzieci w wieku do 3 lat
/prow. Dagmara Kolarz-Petryk/
godz. 17.00 – 18.00 florystyka /prow. Barbara Greń/
godz. 17.00 – 19.00 plastyka dla dzieci /prow. Rafał Raszka/
godz. 18.00 – 19.30 balet /prow. Małgorzata Zdrazil/

ŚRODA:
godz. 16.00 – 18.00 akademia filmowa /prow. Edyta Kaszyca/
godz. 17.00 – 19.00 rękodzieło /prow. Katarzyna Broda-Firla/
godz. 17.00 – 20.00 klub fantastyki Shadow Land
godz. 17.00 – 20.00 akademia akordeonu /prow. Marek Bronowski/
godz. 18.00 – 20.00 warsztaty fotograficzne /prow. Wojciech Wandzel/

CZWARTEK:
godz. 15.30 – 17.30 ceramika /prow. Marta Czech/
godz. 17.00 – 19.00 gitara /prow. Mariusz Śniegulski/
godz. 17.30 – 19.30 decoupage /prow. Barbara Greń/
godz. 16.00 – 20.00 teatr /prow. Krzysztof Miech/

PIĄTEK:
godz. 11.00 – 19.00 gitara /prow. Mariusz Śniegulski/
godz. 18.00 – 20.00 próba Ludowego Zespołu Śpiewaczego „Try-Ton” /prow. Jan Chmiel/
godz. 18.00 – 20.00 warsztaty plastyczne dla młodzieży i dorosłych /prow. Rafał Raszka/
godz. 18.00 – 19.00 próba Zespołu Gitarowego „Bevin” /prow. Mariusz Śniegulski/

SOBOTA:
godz. 10.00 – 12.00 warsztaty plastyczne dla młodzieży i dorosłych /prow. Iwona Korus/

ZAPISY NA ZAJĘCIA:
pon. – pt.: godz. 8.00 – 18.00
w nowej siedzibie MDK,
ul. Mickiewicza 9 (I piętro),
pod nr. tel. 33 853 38 54 wew. 602
 

 

ZAPROSZENIE 9.12.2010

 

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO AKADEMII AKORDEONU

Zajęcia prowadzi Marek Bronowski
absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego kierunek Edukacja artystyczna.
Wychowanek klasy akordeonu
Edwara Buchtyara i prof. Stanisława Wodnickiego.

Poniedziałki od 17:00 do 20:00.
Środy od 17:00 do 20:00.

Integrator ul. Mickiewicza 9 (I piętro sala nr 2).
Zapisy w MDK.

Telefon bezpośredni:
604 086 104

 

NUTKA DO NIEBA 22.03.2011

 

 

ŻYWY POMNIK WIARY I MODLITWY
DLA JANA PAWŁA II

Kto śpiewa ten dwa razy się modli. Zainicjowany przez Bolesława Nogę II festiwal piosenki religijnej „Nutka do nieba” już za nami. 18 marca, w Teatrze Elektrycznym spotkała się niemal 100 młodych ludzi. Zmagania konkursowe były wymagające i mocno stresujące. Jednakże młodzi artyści poprzez muzykę i słowa głęboko przepojone wiarą dzielnie zwyciężali swój stres i emocje. A jak pięknie powiedziała prowadząca finał Pani Julia Raszka, że Janowi Pawłowi II o wiele bardziej, od zimnych pomników z kamienia, zależało na pomnikach gorących ludzkich serc. Właśnie takich jak podczas naszego festiwalu – młodych serc wypełnionych muzyką i słowami pełnymi modlitwy. Nasz Stowarzyszenie jest wdzięczne za włączenie się szkół w budowanie żywego, pełnego ufności i nadziei pomnika „naszego” Jana Pawła II.

A oto kto zaprezentował się w piątkowym finale:
Szkoła Podstawowa nr 5 w Ochabach – opiekun: Ewa Szczotka
„Jezu ufam Tobie” - Izabela Kubica, Alina Niemeczek, Klaudia Pabich, Zuzanna Sitko, Sylwia Zamarska
„Cudowna Boża łaska” - Aleksandra Kotorz, Mikołaj Kołodziej
„Błogosławieństwo” - Karolina Przeczek

Szkoła Podstawowa nr 6 im Zofii Kossak w Pierśćcu – opiekun: Józefa Ferek
„Kapitan najlepszy ze wszystkich” - Jakub Barański
„Dotknął mnie dziś Pan” - Dawid Jurak
„Szumią w lesie drzewa” - zespół 8 (os.), akompaniament Dorota Podżorska

Zespół Szkół Zawodowych w Skoczowie
„Bicz” - Karolina Butanowicz - opiekun: ks. Marek Kulig

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego w Kiczycach – opiekun: Bogusława Kobza, Bolesław Noga
„Europo” (repertuar Magdy Anioł)- Marta Wojtynek
„Słowo Twoje jest” - Łukasz Macura
„Pioseneczka” - zespół: Marcelina Gabzdyl, Karolina Greń, Agnieszka Kucharska, Kornelia Kufeld, Natalia Zawada, Magdalena Mika, Gabriela Czyż, Natalia Jankowska, Joanna Stebel, Joanna Skórzok, Marta Wojtynek, Alina Brych – gitara

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie – opiekun: Mariola Dyka
„Twoja miłość” (z repertuaru Mietka Szcześniaka) - Paulina Bukowczan
„Każdy wschód słońca” - Dominika Gorgosz
„Barka”- Zespół Do-Re-Mi

Zespół Szkół nr 1 – Szkoła Podstawowa nr 8 – opiekun: Jolanta Krzywoń
„Bóg kocha mnie”- Chór i zespół wokalny „Forte”
„Oda wielkanocna” - Chór i zespół wokalny „Forte”

Po trudnych obradach jury w składzie: przew. Grażyna Durlow, Anna Bacza, Ks. Alojzy Zuber i Robert Orawski ogłosili zwycięzców :

SOLIŚCI:
wyróżnienia
Karolina Butanowicz – z Zespołu Szkół Zawodowych w Skoczowie

Paulina Bukowczan - SP 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie

ZESPOŁY:
II miejsce - Zespół Do-Re-Mi - SP 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie
III miejsce - Chór i zespół wokalny „Forte” - SP 8 w Skoczowie wyróżnienie – Zespół wokalny z SP 4 im. orła Białego w Kiczycach

Wyróżnienie dla opiekuna otrzymała Pani Mariola Dyka z SP 3 im. JPII


Nagrodą dla wszystkich wyróżnionych jest występ podczas festiwalu Musica Sacra. Prosimy też Pana Prezesa Piotra Polańskiego z Mauxion Chocolate ze Skoczowa, o przyjęcie serdecznych podziękowań, za ufundowanie słodkich nagród dla uczestników.
Serdecznie dziękujemy również Dyrektorowi MDK – Robertowi Orawskiemu, pani Julii Raszce i Romanowi Szonowskiemu za wielką pomoc w organizacji i przeprowadzeniu festiwalu. Do zobaczenia za rok.

Anna Bacza

     

  

 

MICHAŁ BAJOR 22.03.2011

 

 

MICHAŁ BAJOR Z KOLEJNYM KONCERTEM
W SKOCZOWIE

Mamy już za sobą kolejny koncert Michała Bajora. Podobnie, jak przed dwoma laty publiczność nie zawiodła. W czwartkowy wieczór 17 marca sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Skoczowie pękała w szwach. Koncert tradycyjnie pełny był sentymentów, nastrojowości, delikatności i poezji. Wokalista tym razem wykonywał głównie utwory z repertuaru Marka Grechuty i Jonasza Kofty, ale nie pominął i innych kompozycji, które z nim utożsamiane są od lat. Wybrzmiały m.in. takie kompozycje, jak: „Będziesz moją Panią”, „Nie dokazuj”, „Kwiat jednej nocy”, „Jej portret”, „Nie chcę więcej” i „Popołudnie”. Występ został nagrodzony wielkimi brawami. Nie obyło się też bisów. Przed ostatnim utworem Michał Bajor poinformował słuchaczy o kolejnej wizycie w Skoczowie, którą zamierza zrealizować za dwa lat. Tym razem pojawi się w Miejskim Domu Kultury w piosenką francuską.

J.R.

       

     

 

ZAPROSZENIE 7.09.2010

 

kliknij w obrazek aby zobzczyć regulamin

 

ZAPROSZENIE 29.11.2010

 
TEATR MIEJSKI
W SKOCZOWIE


spotkania: 7, 14 i 21 grudnia (wtorki)
w Teatrze Elektrycznym
/skoczowskie kino - ul. Mickiewicza 3/:


godz. 16.00 – 18.00
- grupa dziecięca

godz. 18.00 – 20.00
- grupa dla młodzieży i dorosłych

WAŻNE:
GRUPY SĄ OTWARTE – ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ CIĄGŁYCH ZAPISÓW


więcej informacji:
www.fundacjateatr.pl
teatrwskoczowie@op.pl
tel. 790 596 397

ZAPRASZAMY!!!

 

ZAPROSZENIE 10.11.2010

 

kliknij w obrazek aby zobaczyć regulamin

 

ZAPROSZENIE27.04.2007

  

kliknij w obrazek aby zobaczyć szczegóły


 
 
  
   
 
   
 
   


 


 


 


 




 








 

o nass | oferta | aktualności | plan imprez | dni skoczowa | galeria | kontakt
Copyright 1999 - 2007 MDK. All rights reserved.